חדשות ועדכונים

זה הזמן לשתילת ורדים חשופי שורש מבית היוצר של קרן צור .
במשתלה נמכרים זנים רבים של ורדים חשופי שורש מורכבים ,
ובסוף חודש מרץ ובמהלך חודש אפריל יוצעו למכירה שיחי ורדים
מורכבים , אנגליים, כלאי תה . ורדים מעוצבי גזע וורדים מטפסים .
צמחים זקוקים למינרלים כדי לבנות את רקמותיהם ולצמוח,להתפתחות הצמח ניתן לספק לצמח יסודות מינרליים על ידי שימוש במגוון חומרים ותכשירים: דשנים אורגניים מוצקים ו/או נוזליים - זבל בעלי חיים ו/או קומפוסט, דשנים אורגניים ידידותיים לסביבה ולמשתמש ,אנו במשתלה ממליצים על הוספה של קומפוסט או הומוס, כדי לטייב את כמות ואיכות המינרלים הזמינים לצמחים כמזון והגדלת האוכלוסייה האורגנית בקרקע. ( : שק של30 ליטר קומפוסט יספיק ל– 6 מ"ר קרקע ו– 1 ליטר הומוס יספיק ל– 3 מ"ר קרקע .) רצוי, לפני הגידול הראשון לדשן בכמות כפולה .
עם בוא החורף אנו ממליצים להפסיק להשתמש בדשנים כימיקלים מאחר ובטמפרטורות נמוכות הדשנים הכימיים אינם פעילים ובמקום זאת ובכדי לשמור על גינה /מדשאות ירוקים גם בחורף לפזר הומוס או קומפוסט שיגרום לטיוב הקרקע והזנת צמחי הגינה .
עם בוא חג הסוכות אפשר להתחיל בשתילת הרקפת התרבותית ופקעות רקפת הבר בגינה /בכלי שתילה . במשתלה מבחר גדול של רקפות בצבעים וגדלים שונים . שתילה נכונה של הרקפות תיתן לכם ליהנות מפריחה יפה וממושכת עד חודש מאי /יולי .
העונתיים של החורף מצטיינים בשפע פריחות ססגוניות, מותאמים לטמפרטורות הקרות ושיא פריחתם הוא בחורף ותחילת האביב.קיים מבחר גדול של פרחים עונתיים חורפיים, צמח עונתי חורפי הינו צמח אשר מתחיל את מחזור חייו בסתיו ומסיים אותו באביב – קיץ, בפרק זמן זה הצמח גדל, פורח, יוצר זרעים וקמל.לכן צמחים אלה ימצאו במשתלה למכירה בעונת הסתיו עונה לביצוע עבודות שתילה בגינה , מזג אויר קריר יותר וקליטתם של צמחים חדשים נוחה ומוצלחת ,שלב חשוב בשתילה הינו הכנת הקרקע . יש לדאוג לכך שהקרקע תהיה מנוקזת,מאווררת ומדושנת היטב. באמצעות דשנים אורגנים לטיוב הקרקע כגון הומוס, קומפוסט , או דשן בשחרור איטי {אוסמוקוט } אשר יפטור אותנו מהצורך בדישון נוסף בהמשך הגידול. פרחי חורף דורשים השקיה מסודרת-יש להשקות היטב עד שהחורף מגיע , ובתקופות של עצירת גשמים.
במשתלה נמכר מגוון רחב של פורחים עונתיים חורפיים ובמספר גדלים .,
כם בוא הסתיו מתחילים בשיווק פקעות וצמחי פקעות. במשתלה תמצאו מבחר גדול של פקעות באריזות בגדלים שונים . שתילת הפקעות מתחילה מחודש אוקטובר עד לחודש פברואר . הפריחה של צמחי הפקעת מוסיפה המון צבעים לגינה בחורף ובאביב .

מועדון לקוחות

הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו ותהנו משלל הנחות ועדכונים

הירשם לניוזלטר שלנו

טיפולים לגינה

יש לכם גינה והיא לא נוראית במיטבה? עברתם לבית פרטי ואתם רוצים להקים גינה במו ידיכם? אין לכם תקציב לגנן באופן קבוע? החלום שלכם לשבת בגינה מטופחת? הנה לפניכם כמה טיפים ורעיונות להפוך שטח מוזנח לגינה ירוקה.
– קנו כמה כלים בסיסיים, מעדר, מספרי גיזום, כדאי לקנות גם כלי קטן לגיזום, מגרפה, מספריים גדולות, צינור מים, מריצה ומטאטא.
– אם אין לכם רצון להיות משועבדים לדשא ואתם רוצים גם לחסוך במים, כדאי לשתול במקום *דשא שתילים משתרעים שיתפשטו על פני השטח ויכסו אותו. יש צמחים בעלי עלים בצבעים שונים שנותנים מראה צבעוני וגם פורחים.
– השתמשו באבנים שונות לכיסוי משטחים ועיצוב הגינה. יש בשוק סוגים רבים: טוף, חלוקי נחל, אבני צור, אבני בזלת, רעפי טרקוטה שבורים ועוד. כיסוי באבנים סביב צמחים ועצים מונע התאיידות והתייבשות מהירה של המים בקיץ.
– כשאתם קונים עצים וצמחים לגינה בקשו הוראות מפורטות לגבי כל צמח. איך לשתול, איפה למקם אותו האם בשמש מלאה או בצל חלקי, כמה ומתי להשקות וכו'. בחרו צמחים שגורמים לכמה שפחות לכלוך. בוגונבילה לדוגמא, היא צמח עם מפלי פריחה מרהיבים בצבעים שונים, הוא אינו צורך הרבה מים. אבל, גורם להמון לכלוך והוא צמח אלים שקשה מאוד לשלוט על הצמיחה שלו.
– באופן כללי, בחרו בצמחים שצורכים פחות מים. זה גם חוסך עבודה וגם כסף. בחרו בצמחים עמידים וצמחים רב עונתיים.
– אם אין לכם מערכת השקיה ממוחשבת- השקו בהמטרה כשאין רוח, בשעות אחר הצהרים או בשעות הבוקר המוקדמות.
– הקפידו לא להשקות את השטחים הבלתי שתולים, את השבילים והמדרכות.
– השתדלו להקטין עד כמה שאפשר את שטח הדשא. בשאר השטח שבו אתם רוצים צמחיה נמוכה כדאי לשתול צמחי כיסוי.
– התאימו את ההשקיה לפי עונות השנה. במיוחד אם יש לכם מערכת השקיה ממוחשבת כוונו את המחשב לפי העונות.